Adıyaman tütünü önemi

Adıyaman tütünü önemi

Adıyaman tütünü önemi

Dünyada tütün tüketiminin ön saflarında yer alan Türkiye, mevsimsel farklılıklara dayanan az sayıdaki ülkeden biri olup, tütün ekimi ülkede nadir ve kaliteli kendi kendine yeten çeşitli listelere yol açacaktır. İzmir Tütün, Tokat Tütün, Batman Tütün, Bitlis Tütün, Hatay Tütün, hazır sigaralarda işlenebilen, kullanılabilen ve kullanılabilen nadir tütünlerdir. Buna ek olarak, Adıyaman eyaletinde, doğrudan sigara içen Adıyaman tütünü gibi, kolları da yüksek kalitededir.

Adıyaman tütünü istihdam

Ne yazık ki, tütünün yıllık verimliliği göz önüne alındığında, bu tarımsal ürün tütün üretimi için geçim kaynağı sağlar ve istihdamdaki işsizliğin azaltılmasında önemli bir rol oynar Ne yazık ki, ulusal politikalar nedeniyle, bu tarımsal ürün Kademeli olarak azaltın. Ve işsizlerin sayısı artıyor, bu da politikanın yanlış olduğunu gösteriyor. Ne yazık ki, tekel tütüne uygulanan bu politikalar Adıyaman ve bölgelerinde yasaklanmıştır ve Adıyaman’ın üretim veya serbest dağıtımdan yasaklanması ancak satılamaması bir sorundur. Bu, ithal sigara ürünlerini azaltmak ve ülke topraklarında iç tüketimi korumak için önemlidir.

Ancak ne yazık ki, uluslararası şirketlerin ülkemizin tütüne karşı politikaları hakkında sessiz kalıyoruz, böylece yerli üretimi ve iç tüketimi sonlandırıyoruz. Herkes, Türkiye’nin bölgelerine kıyasla tütün üretiminde en büyük paya sahip olduğunu biliyor. Buna ek olarak, ülke dünyada eşi görülmemiş bir sektördür ve sigara tüketimi sigara üretim şirketleri için çok yaygındır.

Adıyaman Tütün Üreticileri

Buna ek olarak, bu ürün Adıyaman tütün üreticileri için çok önemlidir, tütün üretimi için nüfusunun en az% 40’ını oluşturan doğrudan veya dolaylı geçim kaynakları sağlar ve neredeyse Adıyaman antik kentinde bulunur Aynı yer. Adıyaman, güneydoğusunda 600.000 nüfusu ile küçük bir şehirdir. Ayrıca, tütün satıcılarını artırmak için bugün diğer illerde ekmek alan ve satan insan sayısı arttığında, bu oran geçim kaynakları tütün ekimi, satışı ve ticareti ile sağlanan en az 2 milyon kişiyi kapsamaktadır.

Bu nedenle, yerli üretim ve yurtiçi tüketim hareketleri yoluyla görüş bildirmenin en büyük nedeninin bir ülkeye değer vermek ve teşvik etmek olduğuna inanıyoruz. Tütün üretimi zararlı bir ürün olarak kabul edilirse, Küba tütün endüstrisindeki Amerikan şirketlerinden bahseder ve Küba’nın dünya pazarında bir yeri vardır.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Toptan Tütün başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Leave a Reply

REFERANSLAR

Tütün Satın Alırken Neye Dikkat Etmeliyim ?

Web sitelerinden tütün satın alırken yorumlara ve referanslara bakınız araştırmadan Çelikhan tütünü almayınız . Bizler yılların tecrübesi ile web sitemizdeki yorumlar ile Adıyaman’da güvenilir bir esnaf olmak yolunda yürümekteyiz , bizden almış olduğunuz Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünülerini size ulaştıktan sonra 3 gün içinde geri iade veya değişim yapabilirsiniz . Web sitemize orjinal facebook profileri ile müşterilerimiz tarafından yorumlar yapılmaktadır . Not facebook plotikası gereği web sitelerine yapılan yorumları anca yorum yapan kişi kaldırabilir bizim yorum kaldırma yetkimiz bulunmamaktadır .

FACEBOOK İLE MÜŞTERİ YORUM VE REFERANSLARIMIZ

Açık Tütün Fiyatları

Adıyaman tütünü fiyatları talep ve arz doğrultusunda değişmektedir , açık tütün fiyatları genelde tütün ekimine doğru yükselmektedir açık tütün fiyatları hasat zamanı düşmektedir.
Perakende Adıyaman Tütünü Fiyatları

Tütün Çeşitleri

Tütün çeşitleri olarak Adıyaman tütünleri 3 sınıfa ayrılmakta Çelikhan tütünleri de 3 sınıfa ayrılmaktadır , Adıyaman tütünü çeşitleri arasında en iyisi üst yaprak anaç Çelikhan tütünü özel dağdır ve kendi üretimimiz olan Çelikhan tütünlerinden küba tütünü , işlenmiş tütün veya dökme tütün veya tekel tütünü Parlement diye bilinen tütün çeşidimiz mevcuttur bu tütün piyasada bulunan en iyi dökme tütündür , Web sitemizden tütün satın al butonuna tıklayarak resimlerine bakıp inceleyebilirsiniz .

Kaliteli Tütün

Bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamak aslında çok basittir. En başta aradığınız tütünün nasıl bir özelliğe sahip olması gerektiğini düşünüyorsunuz buna karar verin. Piyasada en kaliteli tütün denilince akla ilk olarak her zaman akla Adıyaman Çelikhan Tütünüdür. Nedeni ne diye sorduğunuzu duyar gibiyim hemen açıklayalım. Açık Tütünler temel olarak ikiye ayrılmaktadır. İthal tütünler ve Doğal Tütünler. Özellikle ithal tütünleri direk atlayalım çünkü içerisinde birden fazla koruyucu madde içermektedir. Bu içerdikleri maddeler raf ömrünü arttırmakta fakat kaliteden büyük ölçüde israf da ettirmekte. Doğal tütünler arasında bir kalite sıralaması yapmak gerekirse, Adıyaman Çelikhan Tütünü birinci sırada, Adıyaman Tütünü ikinci sırada ve üçüncü sırada ise Bitlis Tütünü yer almaktadır.

En Kaliteli Tütün

Adıyaman tütünü Adıyaman’da mevsim ve toprağın atonomik yapısından dolayı en kaliteli tütün Çelikhan ilçesinde yetişmekte olup Çelikhan Algan tütünü ve Çelikhan Bulam tütünü diye markalaşmıştır . Kaliteli tütün olarak sarma tütün kategorisinde Çelikhan tütünü halk arasında Marlboro çeşitleri,Parlement tütünü veya marlboro tütünü olarak nitelendirilmektedir .

Kaliteli Tütün Nasıl Anlaşılır?

En başta bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamanız için rengine bakmanız lazım. Renk faktörü tütünün kalitesi hakkında bir çok bilgiyi size sağlar fakat bu bilgiler türü etkilemez. Adıyaman Çelikhan Tütününü kendiniz bile üretseniz uzun süre açık da durduğu zaman nemini kaybeder kurur ve kararır yani " Geçen Adıyaman içtim simsiyahtı bakmayayım" gibi düşüncelere kapılmamalısınız. Kül rengi ne kadar beyaz ise o kadar taze ve tatlıdır. Rengi sarıya çalan kahverengi olmalıdır. Damar ve Toz Oranız minimum düzeyde olmalıdır. Eğer satın alacağınız Tütün Adıyaman Çelikhan tütünü ise dikkat etmeniz gereken bir konu daha var ki bu da kokusu. Adıyaman Çelikhan Tütününün kendine has bir kokusu vardır. Yoğun şekilde bal kokmalıdır. Farklı bir tütün tercih edecekseniz kokusu sizi boğmamalıdır. Bu bahsedilen koku yakılmadan öne paket içerisinde ki kokusudur. Bu faktörlere dikkat ederek sizde kendi damak tadınıza göre en kaliteli tütünü bulabilirsiniz.