Tekel Tütün Fiyatları

 • -

Tekel Tütün Fiyatları

Tekel Tütün Fiyatları

 2020 tekel tütün fiyatları yıldan yıla değişmektedir. Bazen tütün fiyatlarının arttığını, diğerleri düştüğünü görmek çok nadirdir. 2020 başı ocak ayında yeni yılın ilk günlerinde tütün fiyatlarımız böyle. Mevcut Adıyaman tütünü fiyatları 2020 tablosu:

1 kilogram açık tütün fiyatları kalitesine göre değişir. Tabii ki, kaliteli açık tütünün fiyatı biraz daha fazladır. Ancak her türlü sigaradan çok daha uygun fiyatlıdır.

 • Sarmalık Işık, orta 24-40 TL
 • Tezgâh açık kahverengi orta, sert 30-45 TL
 • Tezgâh sarımsı Işık, orta 32-47 TL
 • Süper hafif, orta, sert için masa üstü 45-55 TL
 • Tezgâh kıpkırmızı Sert 41-55 TL
 • Süper kırmızı Tatlı sert 45-65 TL
 • Mountain Tobacco sarı orta, sert 50-60 TL
 • Parlamentonun kıvamında orta, zor 40-70 TL
 • Marlboro’nun kıvamında orta, sert 40-65 TL
 • Çelikhan Tütün Hafif, orta, sert 40-80 TL
 • Adıyaman Tütün Hafif, orta, sert 30-60 TL

Çelikhan Tekel Tütün Fiyatları

 • Çelikhan Hafif Sert 25 TL- 35 TL
 • Çelikhan tütünü Orta Kalite 30 TL- 40 TL
 • Çelikhan süper hafif 35 TL
 • Tatlı sert kırmızı 40 TL
 • Çelikhan lüks tütün 40 TL- 50 TL
 • Çelikhan tütün Süper İçim 50 TL- 60 TL
 • Parlamento Ortamında Çelikhan Tütün 50 TL
 • Marlboro’da Çelikhan Tütün Seti 50 TL

Şartlar Koşullar

Tütün fiyatları piyasada farklılıklar gösterebilir. Firmamızda sattığımız tütünler her zaman kaliteli bitkilerden elde edilerek sizlere sunulmaktadır. Sattığımız tekel tütünlerin fiyatlarını her zaman piyasanın altında satışa koymaya çalışıyoruz. Ancak piyasa da çok ucuza satılan tütünleri almanızı önermiyoruz. Çok ucuza satılan tütünlerin çoğunda, kaliteli tütün bitkisi kullanılarak sizlere sunuluyor. Firmamızdan alacağınız tütünler her zaman en kaliteli olduğundan emin olabilirsiniz. Firmamız sizlerin memnun olması için her zaman en iyi tütünleri sizlere sunmaya çalışmaktadır. Tütünlerimizle ilgili sorun yaşarsanız, firmamızla iletişime geçerek sorununuzu en kısa süre içerisinde de çözeceğimizden emin olabilirsiniz. Firmamızdan istediğiniz tütünleri gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarma Sigara başlıklı makalemizde Sarma Sigara hakkında bilgiler verilmektedir.


REFERANSLAR

Tütün Satın Alırken Neye Dikkat Etmeliyim ?

Web sitelerinden tütün satın alırken yorumlara ve referanslara bakınız araştırmadan Çelikhan tütünü almayınız . Bizler yılların tecrübesi ile web sitemizdeki yorumlar ile Adıyaman’da güvenilir bir esnaf olmak yolunda yürümekteyiz , bizden almış olduğunuz Adıyaman tütünü veya Çelikhan tütünülerini size ulaştıktan sonra 3 gün içinde geri iade veya değişim yapabilirsiniz . Web sitemize orjinal facebook profileri ile müşterilerimiz tarafından yorumlar yapılmaktadır . Not facebook plotikası gereği web sitelerine yapılan yorumları anca yorum yapan kişi kaldırabilir bizim yorum kaldırma yetkimiz bulunmamaktadır .

FACEBOOK İLE MÜŞTERİ YORUM VE REFERANSLARIMIZ

Açık Tütün Fiyatları

Adıyaman tütünü fiyatları talep ve arz doğrultusunda değişmektedir , açık tütün fiyatları genelde tütün ekimine doğru yükselmektedir açık tütün fiyatları hasat zamanı düşmektedir.
Perakende Adıyaman Tütünü Fiyatları

Tütün Çeşitleri

Tütün çeşitleri olarak Adıyaman tütünleri 3 sınıfa ayrılmakta Çelikhan tütünleri de 3 sınıfa ayrılmaktadır , Adıyaman tütünü çeşitleri arasında en iyisi üst yaprak anaç Çelikhan tütünü özel dağdır ve kendi üretimimiz olan Çelikhan tütünlerinden küba tütünü , işlenmiş tütün veya dökme tütün veya tekel tütünü Parlement diye bilinen tütün çeşidimiz mevcuttur bu tütün piyasada bulunan en iyi dökme tütündür , Web sitemizden tütün satın al butonuna tıklayarak resimlerine bakıp inceleyebilirsiniz .

Kaliteli Tütün

Bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamak aslında çok basittir. En başta aradığınız tütünün nasıl bir özelliğe sahip olması gerektiğini düşünüyorsunuz buna karar verin. Piyasada en kaliteli tütün denilince akla ilk olarak her zaman akla Adıyaman Çelikhan Tütünüdür. Nedeni ne diye sorduğunuzu duyar gibiyim hemen açıklayalım. Açık Tütünler temel olarak ikiye ayrılmaktadır. İthal tütünler ve Doğal Tütünler. Özellikle ithal tütünleri direk atlayalım çünkü içerisinde birden fazla koruyucu madde içermektedir. Bu içerdikleri maddeler raf ömrünü arttırmakta fakat kaliteden büyük ölçüde israf da ettirmekte. Doğal tütünler arasında bir kalite sıralaması yapmak gerekirse, Adıyaman Çelikhan Tütünü birinci sırada, Adıyaman Tütünü ikinci sırada ve üçüncü sırada ise Bitlis Tütünü yer almaktadır.

En Kaliteli Tütün

Adıyaman tütünü Adıyaman’da mevsim ve toprağın atonomik yapısından dolayı en kaliteli tütün Çelikhan ilçesinde yetişmekte olup Çelikhan Algan tütünü ve Çelikhan Bulam tütünü diye markalaşmıştır . Kaliteli tütün olarak sarma tütün kategorisinde Çelikhan tütünü halk arasında Marlboro çeşitleri,Parlement tütünü veya marlboro tütünü olarak nitelendirilmektedir .

Kaliteli Tütün Nasıl Anlaşılır?

En başta bir tütünün kaliteli olup olmadığını anlamanız için rengine bakmanız lazım. Renk faktörü tütünün kalitesi hakkında bir çok bilgiyi size sağlar fakat bu bilgiler türü etkilemez. Adıyaman Çelikhan Tütününü kendiniz bile üretseniz uzun süre açık da durduğu zaman nemini kaybeder kurur ve kararır yani " Geçen Adıyaman içtim simsiyahtı bakmayayım" gibi düşüncelere kapılmamalısınız. Kül rengi ne kadar beyaz ise o kadar taze ve tatlıdır. Rengi sarıya çalan kahverengi olmalıdır. Damar ve Toz Oranız minimum düzeyde olmalıdır. Eğer satın alacağınız Tütün Adıyaman Çelikhan tütünü ise dikkat etmeniz gereken bir konu daha var ki bu da kokusu. Adıyaman Çelikhan Tütününün kendine has bir kokusu vardır. Yoğun şekilde bal kokmalıdır. Farklı bir tütün tercih edecekseniz kokusu sizi boğmamalıdır. Bu bahsedilen koku yakılmadan öne paket içerisinde ki kokusudur. Bu faktörlere dikkat ederek sizde kendi damak tadınıza göre en kaliteli tütünü bulabilirsiniz.